Prodyšnost - klíčová vlastnost softshellového oblečení pro děti

Proč má mít outdoorové oblečení pro děti vysokou prodyšnost? Protože nechceme aby se děti potily při pohybu a hraní s kamarády.

Jednoduše pokud hodně fouká a je sychravé počasí, jsou děti výborně chráněny, ale hlavně zároveň pokud je tepleji a svítí slunce a děti si hrají s kamarády, tak se prostě nepotí. Nebo spíše potí se výrazně méně než pokud oblečení nemá tyto vlastnosti nebo pouze v nízkých hodnotách.

Naše softshellové oblečení je vyrobeno z materiálů, které umožňují dýchání kůže a zabraňují pocení. Tento materiál je navržen tak, aby udržoval tepelný komfort (terno komfort) a zároveň poskytoval ochranu před větrem (a tedy poskytoval zároveň dostatečnou větruodolnost - té jsme se věnovali dalším článku v našem blogu).

JAK SE  PRODYŠNOST MĚŘI?

Prodyšnost softshellového oblečení se měří v jednotkách g/m²/24 hodin. Vyrábíme  z elastických materiálů, které zajišťují vysokou prodyšnost a volnost pohybu. Voděodolnost a prodyšnost softshellového oblečení jsou úměrné počtu vrstev, které oblečení obsahuje. Naše softshellové oblečení pro děti na venkovní aktivity je třívrstvé a nabízí voděodolnost 10 000 - 18 000 mm/H20 a prodyšnost 3 000 - 10 000 g/m2. 

Softshellové oblečení pro děti je nejčastěji vyráběno z tkaného nylonu nebo polyesteru, což znamená, že jsou vysoce elastické a prodyšné a zároveň poskytují lepší ochranu než klasické fleecové nebo syntetické bundy. Tyto vlastnosti udržují tepelný komfort a suchou pokožku dětí i při vysoké intenzitě, čímž účinně zabraňují podchlazení nebo přehřátí a umožňují vyšší výkon při pohybu dětí. Což celkově opět snižuje pravděpodobnost nachlazení našich malých zákazníků. 

Nejvíce mě pobavilo, když jsem doma probírala tento článek s manželem a moje dvě princezny si hrály vedle nás. Pak jsme se vrátili ze sáňkování  a Elizabetka si vysvlékla softshellové beránky  a volá na mě: Mamíííí dívej, tolik jsem sportovala a nejsem vůbec spojená a je mi teploooo!"  :)

Pokud hledáte softshellové oblečení pro děti na venkovní aktivity, které zajišťuje tepelný komfort a suchou pokožku uživatele i při vysoké intenzitě naše softshellové oblečení pro děti na venkovní aktivity je jasnou volbou. Protože z našich barevných vzorů si již pak jistě vyberete na webu či přímo na prodejně.

Krásný den.

Martina