Voděodolnost či odolnost proti vodě, nepromokavost. Co to vlastně znamená?

Dnes začneme zajímavým tématem Voděodolnost :) Co to vlastně je? Jak se to měří a co to pro mě znamená? Zkusím krátce vysvětlit.

  • Voděodolnost neboli nepromokavost softshellového oblečení pro děti se měří vodním sloupcem, což je tlak vody, který musí být vyvinut na látku, aby se voda začala protlakovat.
  • Čím vyšší je hodnota vodního sloupce, tím větší je odolnost oblečení proti vodě.
  • Například většina našeho softshellového oblečení má  hodnotou vodního sloupce 12 000 mm  a je schopno odolat tlaku vody o výšce 12 000 mm.
  • To znamená, že čím je hodnota vyšší, tím je oblečení více odolné proti dešti a vlhkosti.
  • Konkurence a známé značky pro dospělé mohou mít voděodolnost mnohdy až 4x menší než naše softshellové výrobky pro děti. To znamená, že naše softshellové výrobky pro děti jsou výrazně odolnější proti vodě a vlhkosti než výrobky konkurence a známých značek pro dospělé.

A na to navážu krátkou příhodou, kdy k nám přišel tatínek s dětmi a vystrojený v outdoor oblečení od známého výrobce outdooru do měst:)  a hned na mě vystřelil dotaz a jaké vlastnosti má to oblečení? Potrpím si na kvalitu!

No co myslíte, měl asi 3 000 mm vodní sloupec, což ho trošku zaskočilo, ale znal kvalitu a nakoupil bohatě a hned se ptal, zda nešijeme i pro dospělé.  

Tak snad se vám dnešní příspěvek líbí. Příště si představíme další důležitou vlastnost našich výroků, bez které by jen vysoký vodní sloupec mohl být pro zákazníka při pohybu naopak problematický.

Martina