Chcete vědět, co znamená ESG či odpovědný přístup?

V současné době se stále více lidí zajímá o udržitelnost a odpovědnost v oblasti módy. Softshellové oblečení pro děti může být dobrým příkladem toho, jak mohou být výrobky udržitelné a zodpovědné.

Jedním z faktorů, které mohou přispět k udržitelnosti softshellového sportovního oblečení pro děti, je použití recyklovaných materiálů. Některé společnosti vyrábějící softshellové oblečení pro děti používají recyklované materiály, jako jsou například PET lahve, na výrobu svých výrobků. Tímto způsobem se snižuje množství odpadu a zároveň se využívají již existující materiály.

Dalším faktorem, který může přispět k udržitelnosti softshellového oblečení pro děti, je dlouhá životnost výrobků. Softshellové oblečení pro děti je velmi kvalitní a odolné, což znamená, že se může dědit na sourozence a tím pádem se snižuje množství odpadu. Také naše výrobky prodávají maminky následně, když děti vyrostou, jelikož kvalita a odolnost softshellových látek to umožňuje.

Kromě toho, softshellové oblečení pro děti je také velmi praktické a funkční. Je vhodné pro různé venkovní aktivity, jako jsou například turistika, cyklistika, nebo běhání. Softshell je také velmi lehký a pohodlný, což znamená, že děti se v něm mohou volně pohybovat.

Dalším faktorem, který může přispět k udržitelnosti softshellového oblečení pro děti, je způsob výroby. Některé společnosti vyrábějící softshellové oblečení pro děti používají šetrné postupy při výrobě svých výrobků. To znamená, že se snaží minimalizovat dopad na životní prostředí a zároveň zajistit, aby byli zaměstnanci spravedlivě placeni a pracovali v bezpečných podmínkách. Od takových nakupujeme softshellové látky. 

Take se snažíme s meších kousků vyrábět drobnější výrobky, jako softshellové rukavice pro děti. Také jsme nově začali dělat ze zbytků polštářky naplněné rýží, které využívají nejmenší tenisté při svých trénincích než začnou mít míč pod kontrolou:)

Manžel děti tenis učí hrát a tyto pomůcky velmi uvítal. Aby byl odpad při výrobě, co možná nejmenší. 

Pokud tedy se řadíte mezi zákazníky, kterým záleží na šetrném přístupu k životnímu prostředí, je to o důvod více proč nakoupit softshellové sportovní oblečení pro děti u nás na e-shopu či přímo na prodejně vás velmi rádi přivítáme.

Krásný zbytek dne. 

Martina a tým Masfashion.cz